حداقل
اطلاع رسانی
کد خبر: 3   |  دفعات بازدید : 4633   |   نسخه چاپی   |   ارسال به دوستان  
محمد نجات، مدیر عامل شرکت ایران اطلس کیش

داشتن دفتر كار در اطلس مال ، آرزوی هر تاجر و مديری است

19 آذر, 1392
موقعیت مكانی مناسب ، میزان زیربنای منحصر به فرد در منطقه ، مشاعات مناسب ، كانسپت زیبا ، Roof Garden ، دسترسی پروژه از چند معبر ، داشتن سه طبقه همكف با توجه به شیب پروژه در خیابان های اطراف ، معماری داخلی مطرح ، فودكورت ، هایپرماركت ، دسترسی های آسان به طبقات در نقاط مختلف مجتمع ، پله های برقی متعدد و آسانسورها ، استفاده از پاركینگ عمومی برای مشتریان و ... اطلس مال را به یک مجموعه منحصر بفرد تبدیل نموده است ( ادامه مطلب ) ...
داشتن دفتر كار در اطلس مال ، آرزوی هر تاجر و مديری است

شركت سرمایه‌گذاری ایران اطلس كیش كه وظیفه بازاریابی و فروش پروژه های شركت ایرانیان اطلس را به عهده دارد ، یكی از شركت های پیشرو در زمینه ارائه خدمات بازاریابی ، طراحی و اجرای كمپین های تبلیغات ، مطالعات بازار ، فروش ، نگهداری و مدیریت بهره برداری پروژه های مطرح ساختمانی با استفاده از متدهای روز دنیاست. این شركت با بهره مندی از كارشناسان و متخصصان مجرب كه همگی دارای تحصیلات عالی آكادمیك ، تجربیات متعدد ، و انگیزه و انرژی كافی در تجزیه و تحلیل داده های جمع آوری شده از مطالعات میدانی پروژه های مختلف هستند ، در صدد است تا تعریف نوینی از موضوع خدمات بازاریابی ، فروش و خدمات پس از فروش در صنعت ساختمان بر پایه مبانی علمی و دانش روز ارائه كند. مصاحبه پیش رو ، حاصل گفت و گو با محمد نجات ، مدیرعامل شركت سرمایه‌گذاری ایران اطلس كیش ، درباره نحوه فروش پروژه اطلس مال است.با توجه به مشخص شدن برنامه فروش پروژه اطلس مال ، آیا فروش به شكل مرحله بندی شروع می شود تا تمام كاربری ها هم زمان به مرحله فروش وارد شوند؟

این شركت با حضور در نمایشگاه های مختلف و رونمایی از پروژه اطلس مال ، به نوعی عملیات معرفی پروژه را آغاز كرده است ، لذا پیش فروش براساس برنامه زمان بندی چند مرحله ای فروش كه كاملا متناسب با پیشرفت فیزیكی پروژه است، َآغاز خواهد شد. البته برنامه ریزی و پیش بینی ویژه ای در خصوص واگذاری فضاهای مختلف با كاربری های گوناگون انجام شده است كه جهت بالا بردن سطح بهره وری در فرایند فروش و اخذ سهم بیشتری از بازار ، از آنها استفاده خواهد شد.

لطفا توضیح دهید پیش فروش هر كدام از بخش های پروژه از چه زمانی شروع می شود؟

با مطالعه و برنامه ریزی های انجام شده ، پیش نیازهای متعددی برای اعلام حضور در بازار وجود دارد كه ابتدا باید آنها انجام شوند ، ضمن اینكه حضور مثبت و موفق در بازار ، تابع شرایط خاص نیز هست. با اتكا به خداوند متعال و طبق برنامه زمان بندی ، آغاز مرحله اول پیش فروش شروع شده است.

مراحل پیش فروش پروژه (قیمت و شرایط پرداخت) چگونه است؟ 

روش قیمت گذاری و نحوه پرداخت در مراحل مختلف پیش فروش متفاوت است و به طور پلكانی متغیر خواهد بود لیكن ارزش كلی پروژه متناسب با پیشرفت فیزیكی سیر صعودی خواهد داشت و براساس میزان تقاضای موجود در بازار متنوع خواهد بود ، به صورتی كه خریداران در مرحله اول در مقایسه با خریداران مراحل بعدی ، از مزایا قیمت مناسب تر و مدت زمان بیشتری برای پرداخت اقساط و همچنین تنفس برای پرداخت مبلغ زمان تحویل برخوردار خواهند بود. 
پیش بینی نحوه پرداخت برای مرحله اول پیش فروش به شرح زیر است: 
- 25 درصد همزمان با مبایعه نامه 
- 60 درصد اقساط 36 ماهه
- 10 درصد همزمان با تحویل واحد 
- 5 درصد همزمان با انتقال سند 

چیدمان اصناف در قسمت تجاری پروژه چگونه است؟ 

تمهیدات خاصی در این باره اندیشیده شده است تا هر یك از مشاغل ، در قسمت خاص خود در مجتمع قرار بگیرند و از قواعد خاصی پیروی كنند ، البته طراحی واحدها به صورتی بوده كه بتوان طیف وسیعی از انواع مشاغل را در این مجتمع مستقر كرد كه شامل برندهای معتبر در اصناف پوشاك كودك ، پوشاك آقایان ، پوشاك بانوان ، آرایشی و بهداشتی ، كیف و كفش ، طلا و جواهر ، اسباب بازی ، لوازم خانگی ، ورزشی و ... است شایان ذكر است كه برنامه ریزی ویژه ای برای واگذاری فودكورت و هایپرماركت نیز در مجتمع صورت پذیرفته است.

آیا تمامی فضاهای تجاری به فروش می رسند؟

همان طور كه قبلاً گفته شد، مدل پیش فروش واحدها در چندین مرحله تعریف شده و متناسب با حجم فروش و پیشرفت فیزیكی پروژه ، در نظر گرفته شده است و طبق برنامة زمان بندی ، با پایان عملیات اجرایی پروژه، پیش بینی فروش واحدهای در نظر گرفته شده برای فروش محقق شده و در زمان شروع به كار مجتمع، بهره‌برداری واحدهای فروش رفته و اجاره داده شده آغاز خواهد شد.

چه برآوردی از میزان بازدیدكنندگان از مركز تجاری دارید؟

براساس مطالعات انجام شده پیش بینی می شود در زمان شروع به كار كل مجموعه و جا افتادن مجتمع، حدوداً 12 تا 15 هزار نفر در طول روز از مجتمع بازدید كنند. البته لازم به یادآوری است كه به دلایلی كه بعداً به آن ها اشاره خواهد شد. میزان بازدید از مجتمع، از این تعداد نیز فراتر خواهد رفت.

آیا تمامی فضاهای تجاری به صورت پیش فروش عرضه می شوند یا محدودیت هایی نیز در این مرحله ایجاد می كنید؟

پیش فروش واحدهای تجاری طی چند مرحلة جداگانه انجام خواهد شد كه در هر مرحله هم سقف زمانی و هم سقف ساخت وجود داشته است و پس از اتمام آن مرحله، مطالعات برای ورود به مرحله بعدی انجام شده و متناسب با پیشرفت فیزیكی پروژه ، مراحل بعدی پیش فروش با قیمت و شرایط جدیدتر آغاز خواهد شد.

اشاره گردید كه شرایط پیش فروش در مقاطع مختلف و یا به صورت پلكانی متغیر است. لطفاً توضیح دهید كه تغییر قیمت‌ها با معیار زمانی است یا پیشرفت فرآیند فروش پروژه؟

سؤال بسیار مهم و به جایی مطرح شد. در حال حاضر تغییر قیمت ها تقریباً در اغلب پروژه‌های تجاری ساختمانی، تابعی از شرایط و معیارهای مختلف مانند شرایط سیاسی، ثبات یا عدم ثبات اقتصادی، تورم، پیشرفت فیزیكی پروژه و مدت زمان پیش فروش است. لذا با توجه به روش قیمت گذاری پلكانی در مراحل مختلف پیش فروش و بازده زمانی نسبتاً طولانی تا اتمام عملیات اجرایی، سیاست گذاری و استراتژی های متفاوتی در فرآیند قیمت گذاری و شرایط پرداخت پیش بینی شده است كه با توجه به زمان ورود و به بازار در هر مرحله پیش فروش، سیاست مناسب و درخور همان زمان اتخاذ خواهد شد. البته باید به این نكته اشاره كرد خریدارانی كه در مرحله اول اقدام به خرید كنند، از مزیت های مناسب و بیشتری نسبت به خریداران آتی برخوردار خواهند شد. 

آیا شرایط پیش فروش از پیش مشخص شده و یكسان است یا با توجه به امكانات خریداران در پرداخت قابل تغییر است؟

البته پایه قیمت ، نحوه قیمت گذاری و شیوه پرداخت ، در مراحل مختلف از قبل مشخص است ، اما به تناسب و با توجه به درخواست های خاص ، شرایط شركت در طی تعاملات منعطف بوده و در صورتی كه شرایط پیشنهادی پرداخت برخی از متقاضیان ، نزدیك به شرایط اولیه واگذاری باشد ، در مراحل مذاكرات با آنها تعامل خواهد شد. 

آیا فروش پروژه به صورت متمركز در دفتر فروش پروژه اتفاق می افتد یا دفاتر فروش دیگری هم برای فروش وجود دارد؟

با توجه به تعدد پروژه های در دست احداث هلدینگ و با توجه به اینكه سیستم فروش شركت دارای دفاتر فروش متعدد هستند و همچنین با عنایت به مراحل مختلف موجود در برنامه زمان بندی فروش و منحصر به فرد بودن این پروژه دفتر فروش در محل پروژه راه اندازی شده است و با ساختار سازمانی متناسب با پروژه و شرح وظایف معین ، كاملا آماده ارائه خدمات پیش فروش واحدها به مراجعان و متاقضیان می باشد. ضمن اینكه در حال حاضر ارائه خدمات از طریق دفتر فروش مركزی این شركت در تهران به صورت موازی با بهره مندی از پرسنل تخصصی برای تمامی مناطق و شهرهای اطراف در حال انجام بوده و دفتر كیش و متعاقب آن دفاتر خارجی (دبی ، تركیه و كانادا) نیز آماده ارائه انواع خدمات و اطلاع رسانی به هم وطنان و مراجعان است. 

آیا در سیاست گذاری شما ، فروش یك جا و طبقه ای مدنظر است یا خیر؟ در كدام بخش تجاری یا اداری؟ 

در هر دو بخش این امكان در نظر گرفته شده است كه در صورت تمایل متقاضیان ، واحدهای تجاری یا اداری به صورت عمده نیز پیش فروش شود. برای مثال فروش چند واحدی ، طبقه ای یا چند طبقه ای ، البته به دلیل سعی در حفظ رونق پروژه در بخش تجاری در زمان افتتاح و بهره برداری ، با استفاده از نظارت مدیریت بهره برداری و تعامل این مدیریت با متقاضیان بالقوه ، هدف این گونه متقاضیان از خرید عمده بررسی شده ، سپس برای پیش فروش آن تصمیم مناسب گرفته خواهد شد. 
در خصوص واحدهای اداری نیز به دلیل منحصر به فرد بودن پروژه ، این شركت سعی در انتخاب متقاضیان و مراجعان به عنوان خریدار كرده تا با تكمیل فرم های مخصوص و در نظر گرفتن فاكتورهای متعدد ، خریداران انتخاب شوند و برای انعقاد قرارداد از آنها دعوت به عمل خواهد آمد تا در آینده مشكلاتی كه دیگران در مجتمع های اداری با آن مواجه هستند ، گریبان گیر خریداران محترم این پروژه نشود و این مجتمع به عنوان یك مجتمع مطرح در تهران و كشور بدرخشد. 

روش های كنترلی شما برای فعال شدن واحدهای تجاری در روز افتتاح اطلس مال در هنگام فروش چیست؟

یكی از مهم ترین دلایل موفقیت پروژه های تجاری بزرگ در سطح شهر ، روشن شدن و روشن ماندن چراغ همه واحدها به صورت همزمان برای عرضه محصولات به مشتریان و اصطلاحا رونق دادن و پاخور مجتمع بوده است كه باعث ایجاد ارزش افزوده اقتصادی برای خریدار و اعتبار و اعتلای سازنده و فروشنده می شود. به همین دلیل این شركت روش های كنترلی متعدد و معتبری را برای این منظور مدنظر قرار داده است. از جمله اینكه براساس آیین نامه داخلی مباحث افتتاح واحد در زمان مشخص ، زمان ورود و خروج كسبه ، نكات انضباطی ، ماندگاری و نوع اصناف جریمه تأخیر در صورت عدم تحقق موارد مطرح شده در آئین نامه و .... تایین شده است. قراردادهای پیش فروش با خریداران منعقد شده و این تعهد از آنها گرفته شده خواهد شد، ضمن اینكه با توجه به موقعیت پروژه انتظار می رود صرفا برندهای مطرح و معتبر به پروژه وارد شوند و مطمئنا تنها آرزوی این گروه از كسبه ، شروع به كار و رونق مركز تجاری خواهد بود و به همین سبب است كه تمهیدات لازم برای تحقق این موضوع و پایبندی مالكان واحدها به تعهداتشان در قراردادها ، پیش بینی شده است. 

روش های كنترلی شما در فروش پروژه برای جلوگیری از ایجاد رقیب در فروش فضاهای پروژه چگونه است؟

در پاسخ به این سوال شما باید اذعان كنم كه این شركت با وجود اینكه حضور رقبا را در تعالی و بهره وری سازمان لازم می داند ، اما با بهره گیری از روش های پیشرفته بازاریابی و تبلیغات و همچنین آلترناتیوهای خدماتی دیگری همچون استفاده از مدیریت بهره برداری ، ارائه خدمات پس از فروش مناسب ، مدیریت تامین و نگهداری اماكن ، پشتوانه مالی مناسب، روش های تامین مالی در تسویه قرارداد و منحصر به فرد شناخته شدن پروژه ، سعی در فروش تمام واحدهای در نظر گرفته شده برای فروش، طبق برنامه زمان بندی می كند.
به هر حال ، در صورت اقدام خریداران برای فروش مجدد واحدها نیز ، این شركت پیش بینی روش های كنترلی متنوعی را در دستور كار داشته است كه در زمان مناسب از آنها بهره خواهد برد.

از نظر شما ویژگی های واحدهای تجاری پروژه اطلس مال چیست؟

از جمله ویژگی های این پروژه می توان به این نكات اشاره كرد: موقعیت مكانی مناسب ، میزان زیربنای منحصر به فرد در منطقه ، مشاعات مناسب ، كانسپت زیبا ، Roof Garden ، دسترسی پروژه از چند معبر ، داشتن سه طبقه همكف با توجه به شیب پروژه در خیابان های اطراف ، معماری داخلی مطرح ، فودكورت ، هایپرماركت ، دسترسی های آسان به طبقات در نقاط مختلف مجتمع ، پله های برقی متعدد و آسانسورها ، استفاده از پاركینگ عمومی برای مشتریان ، بهره مندی از فضای سبز و محوطه سازی زیبا. علاوه بر این ، چشم اندازهای زیبا و منحصر به فرد پروژه به پارك نیاوران ، شمال و شرق و جنوب تهران ، فضاهای دلپذیری را برای بازدیدكنندگان فراهم می آورد. 

واحدهای تجاری با چه امكاناتی به خریداران تحویل داده می شود؟

در پروژه اطلس مال ، شش طبقه مخصوص پاركینگ و انباری طراحی شده است كه با توجه به اهمیت آسایش و آرامش مشتریان در زمان مراجعه به مجتمع و همچنین ترافیك موجود در منطقه ، قسمت عمده ای از پاركینگ ها به صورت عمومی در نظر گرفته شده است. انبارهای تجاری و پاركینگ های اختصاصی نیز برای خریداران پیش بینی شده است.

با توجه به مطالعات شما ، چند درصد از مراجعه كنندگان به این مجتمع ساكنان همان محل هستند و چند درصد از نقاط دیگر شهر می آیند؟

با توجه به مطالعات انجام شده و این موضوع كه پروژه در ضلع جنوبی پارك ، موزه و فرهنگسرای نیاوران واقع شده و از موقعیت مكانی منحصر به فردی برخوردار است ، تمام مراجعه كنندگان بالقوه ای كه برای بازدید از مكان های ذكر شده می آیند ، می توانند مراجعه كننده بالفعل پروژه تجاری اطلس مال باشند. ضمن اینكه با توجه به تراكم جمعیتی در منطقه ، وجود بازار‌های خطی در خیابان های اطراف پروژه و ترافیك منطقه ، ساكنان و مراجعان برای صرفه جویی در زمان خرید ، به پروژه هایی از این نوع بیشتر مراجعه كرده و مایحتاج خود را تهیه می كنند. البته باید بر این نكته تأكید كرد كه با توجه به ارائه انواع خدمات مناسب و برتر در این مجتمع ، بعد مسافتی دیگر مدنظر قرار نگرفته است و مردم از تمام مناطق دور و نزدیك برای بازدید و دریافت خدمات مناسب و بازدید از پروژه ای كه از بهترین ها در كشور خواهد بود ، به این پروژه مراجعه خواهند كرد.

با توجه به مطالعات انجام شده توسط مجموعه شما ، این مجتمع تجاری چه شعاعی از محدوده شهری خود را تحت تاثیر قرار می دهد؟

با توجه به تراكم جمعیتی منطقه ، سطح زیربنای پروژه و منحصر به فردی آن ، تلاش همه دست اندركاران طراحی و اجرای این پروژه بر این بوده است كه با طراحی و ساخت پروژه ای منحصر به فرد و فوق العاده ، ایجاد تمایز كرده و با به وجود آوردن جذابیت از تاثیرات فرامنطقه ای آن استفاده كنند و به منطقه شعاعی خود محدود نشود.

به نظر شما حمایت یكی از بانك های معتبر و مطمئن كشور از پروژه شما تا چه اندازه برای خریداران اهمیت دارد؟

سوال مناسبی است ، من این سوال شما را با طرح یك پرسش و جواب دادن به آن پاسخ می دهم. مهمترین عامل بازدارنده شما ، برای پیش خرید یك ساختمان ، فارغ از نوع كاربری آن ، چیست؟ بیشترین دغدغه مردم در پیش خرید یك ملك ، مطمئن نبودن از تحویل گرفتن آن در بازه زمانی تعیین شده است ، به همین دلیل اشخاص حقیقی كه اقدام به ساخت و پیش فروش ساختمان می كنند ، اغلب با معضل فروش مواجه می شوند و همیشه خریداران تضمین در قبال تحویل ساختمان را مطالبه می كنند. حال آنكه شركت های معتبری كه از حمایت قوی و پشتوانه مالی مناسبی برخوردارند ، مستقیما این اطمینان را به خریداران می دهند كه در این زمینه هیچ گونه نگرانی به خود راه ندهند و با خیالی آسوده ، اقدام به سرمایه‌گذاری كنند. شركت ایرانیان اطلس موجبات حمایت مالی یكی از بانك های معتبر كشور از این پروژه را فراهم آورده است و در قراردادهای فروش خود این حمایت را شامل مشتریان خود خواهد كرد. 

آیا در برنامه ریزی فروش خود مذاكره با سازمان ها یا شركت های خصوصی بزرگ طراحی شده است؟

در برنامه های ارائه شده برای مراحل مختلف فروش ، اغلب روش های متنوع و متعدد فروش در نظر گرفته شده است كه با صلاحدید و بسته به نوع بازار آن زمان ، قطعا مورد استفاده قرار خواهند گرفت. البته پیش بینی می شود با توجه به قابلیت های خاص این پروژه ، خریداران با اعلام پیش فروش برای خرید اقدام كنند. از طرفی با توجه به موقعیت مكانی و چشم انداز پروژه ، شاید یكی از آرزوهای هر تاجر و مدیری ، داشتن یك دفتر كار در این پروژه خواهد بود.

آیا زمان افتتاح پروژه مشخص است ؟

زمان بهره برداری و پیش بینی برای افتتاح پروژه تجاری – اداری اطلس مال ، اواسط سال 1394 خواهد بود.


داشتن دفتر كار در اطلس مال ، آرزوی هر تاجر و مديری است